Sağlık Hakkında Bilgiler | Sağlık Makaleleri | Güncel Teknoloji |

Şifalı Bitkiler

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Reklam

Sofraların vazgeçilmez tatlarından olan zeytinyağının faydaları Avrupa komisyonu tarafından doğrulanarak duyuruldu. Özellikle kilo problemi yaşayan kişiler için en ideal besin maddesi olan zeytinyağının, yemekler de kullanılması, kilo problemleri karşısında etkili sonuç vermektedir. Zeytinyağının içerdiği E vitamini sayesinde antioksidan özelliği de taşımaktadır.

zeytin yagi Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Vücutta oluşan kötü kolesterole karşı etkili olan zeytinyağının uzmanlar tarafından günde 20 gram tüketilmesi gerektiği ve bu tüketim sonucun da kalp hastalıklarından korunmasına ve vücuttaki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğunu söylemektedirler. Yapılan her zeytinyağının faydalı olduğu düşünülemez, zeytinyağının faydalı olması için 20 gr zeytinyağı içerisinde 5 miligram yağ olması gerekmektedir. Bu oranın üzerine çıkan zeytin yağlarının yararları yerine zararı olmaktadır.

Sadece sağlık açısından yararı olmadığı gibi güzellik ve cilt açısından da oldukça yararlıdır. Dökülen ve kepeklenen saçlarınız için kullanabileceğiniz zeytinyağını cildinize sürerek, istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yaşlı insanlar da kemik erimesine karşı etkili olarak vücuttaki kalsiyum kayıplarını engellemektedir. Ayrıca tansiyon düşürücü, yaşlanmayı önlemesi ile bilinmektedir.

Ergenlik ve yetişkinlik çağlarında da kullanılacak olan zeytinyağının ergenlik sivilcelerine karşı etkili olduğu, düzenli olarak kullanıldığında kısa süre içerisinde etkisini gösterdiği de bilinmektedir.

Düzenli olarak ağızda çalkalandığında dişlerin beyaz bir görünüme sahip olduğu, kuru cildinizi ve kuru saçlarınıza canlılık getirdiği de  zeytinyağının bilinen en büyük faydaları arasındadır.

Tagged

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Arşivler
Son yorumlar
  • Jithender: Merhaba,Ben 32 yasindayim, Benim iki dgaomdun sonra goguslerim hem kuculdu hem sarkti, onun icin buyutmek ve diklesmelerini istiyorum. Karin bolgesinde alinan fazla yaglarla boyle bir ameliyamt mumkunmu beni bilgilendirirseniz sevinirim cunku benim icin iki ameliyat birden gelisir cunku ayni zamanda karin bolgesindeki yaglardan kurtulamiyorum.
    View Post
Hakkımızda
Saglikmakalesi.Net'de verilen bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu sitede sağlık hizmeti verilmemektedir. Siz her ihtimale karşı doktorunuza başvurunuz.
Sosyal Paylaşımlar